Tiếng Việt

Po stopách divů světa

Po stopách divů světa, Vietnam, 17.5.2018, Snídaně

Po stopách divů světa starstarstar

Po stopách divů světa
Termín:
17.5. – 30.5.2018
Změnit termín
Délka:14 dní / nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:118302081
47 500 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Vydejte se objevovat ty nejkrásnější a ty nejatraktivnější místa Vietnamu s naším akčním zájezdem. Z ulic moderního Ho Chi Minhu do srdce delty Mekongu, kde si můžete vychutnat přírodní, kulturní i historické krásy Vietnamu. Poznejte s námi okouzlujícím město Hanoj a mnoho dalšího.
Stravování
Snídaně
Doprava
Letecky
Program
1. den
Odlet Praha – Ho Chi Minh
Odlet z Prahy do Ho Chi Minhu podle mezinárodních letenek.

2. den
Ho Chi Minh
Po přistání na mezinárodním letišti v Ho Chi Minhu budete přivítáni anglicky mluvícím průvodcem, který Vás zaveze do vašeho hotelu. Odpoledne Vás vezmeme na první prohlídku města. Večer Vám nabídneme večeři na přivítanou a strávíte noc ve vašem hotelu

3. den
Ho Chi Minh
Po snídani ve vašem hotelu začneme s prohlídkou památek města u Paláce sjednocení, který byl domovem prezidenta jižního Vietnamu během Vietnamské války. Dále si prohlédneme francouzské budovy ve městě, katedrálu Notre Dame a Centrální poštu. Dále na nás budou čekat pagody Thien Hau a Quan Am. Poté budeme pokračovat k pagodě Jade Emperor a k Válečnému muzeu. Po obědě v lokální restauraci se vydáme na venkov jižního Vietnamu, kde navštívíme tunely Cu Chi. Jedná se o spletitou síť tunelů vybudovanou během Vietnamské války.

Tunely byly využívány vojáky Vietcongu jako úkryt během bojů, stejně tak sloužily pro komunikaci s ostatními jednotkami a nahrazovaly silnice, nemocnice, úschovnu jídla i zbraní a žila v nich většina vojáků. Po prohlídce se vrátíme zpět do Ho Chi Minhu, kde prohlídku zakončíme prohlídkou centrálního trhu, který je jednou z nejstarších budov v Saigonu a je jedním ze symbolů města. Nakoupit zde můžete různé suvenýry, například textílie. Stejně tak zde můžete ochutnat speciality vietnamské kuchyně.

4. den
Ho Chi Minh – Cai Be – Ho Chi Minh
Po snídani v hotelu se vydáme do Cai Be. Po cestě se zastavíme ve městě Tan An, odkud je pěkný výhled na rýžová políčka. Po příjezdu do Cai Be se nalodíme na motorové loďky a navštívíme místní plovoucí trh. Po plovoucím trhu se pohybují desítky lodí a každá je přeplněná některým z druhů ovoce jako jsou například banány, manga, papáje nebo ananasy. Další lodě prodávají různá vína, piva nebo nealkoholické nápoje.

Poté se projdeme do malé vesničky, kde navštívíme orchidejovou a ovocnou plantáž. Do Vinh Long pak pojedeme po sérii malých kanálů a v severní části Mekong delty navštívíme malou rodinou firmu, která vyrábí kokosové bonbóny a křupavý rýžový popkorn. Oběd bude servírován v srdci zahrady a bude vám k němu hrát tradiční vietnamská hudba. Po obědě se projdeme v zahradě plné bonzají a vrátíme se zpět do Ho Chi Minhu.

5. den
Ho Chi Minh – Hanoj
Po snídani se vydáme na letiště odkud poletíme do hlavního města Hanoj, kde Vás po příletu vyzvedne průvodce a zaveze do hotelu.

Dnes budeme mít celý den na prohlídku úchvatného hlavního města Vietnamu. S bulváry lemovanými stromy, francouzskou koloniální architekturou, klidnými jezery a orientálními pagodami je Hanoj mixem, kde si každý najde to své. Naše prohlídka začne u Muzea etnologie, jezera Hoan Kiem a chrámu Hgoc Son. Budete mít možnost vychutnat si hodinovou projížďku na kolech, která povede Starou čtvrtí, která je plná malých obchůdku, které nabízí doslova vše. Večer Vás čeká představení vodního loutkového divadla a večeře v restauraci Cha Ca La Vong.

6. den
Hanoj – Ha Long
Po snídani se vydáme k zátoce Ha Long, která je pro svou nádhernou přírodu součástí Světového dědictví UNESCO. Drak klesající do moře, jak je znám Ha Long ve vietnamštině, tvoří více než 1000 malých ostrůvků. Mnoho z nich obsahuje krásné jeskyně. Po příjezdu do zátoky Ha Long se nalodíme na naši loď.

Oběd s plody moře bude servírovaný na palubě při plavbě do středu zátoky. Po obědě poplujeme kolem zátoky a vy si budete moci užít místní krásy na horní palubě nebo ve své kajutě. Potom se zastavíme na prohlídku ostrůvků Dinh Huong, Ga Choi a prozkoumáme jeskyni Sung Sot, tu nejkrásnější v zátoce. Potom se projdeme po ostrově Ti Top a užijeme si panoramatický výhled na celou zátoku. Po relaxu na pláži se vrátíme zpět na loď na večeři. Po večeři můžete odpočívat na palubě a pozorovat okolní lodě a ostrůvky.

7. den
Ha Long – Hanoj
Ráno Vám nabídneme bohatou snídani a po ní se vydáme na prohlídku dalších ostrůvků a také na výlet loďkou do jeskyně Luon. Během zpáteční plavby do doku Vám budeme servírovat oběd v podobě vietnamských specialit. Po příjezdu do přístavu se vydáme na cestu zpět do Hanoje. Po příjezdu strávíte noc ve vašem hotelu.

8. den
Hanoj – Da Nang – Hoi An
Po snídani ve vašem hotelu, bysme Vám rádi ukázali hlavní kulturní místa v Hanoji. První vaše kroky povedou na náměstí Ba Dinh na prohlídku Ho Chi Minhova Mauzolea, Prezidentského paláce, Ho Chi Minhova domu a nevynecháme ani Pagodu na jednom sloupu.

Po prohlídce prezidentského komplexu zajdeme do klidného Chrámu literatury, který byl první univerzitou Vietnamu a který po skoro 1000 let vychoval mnoho učenců. Další zastávku budeme mít u jezera Hoan Kiem, které opřádá dávná legenda. Po konci prohlídky budete mít čas do transferu na letiště, odkud poletíme do Da Nangu. Z Da Nangu se pak přesuneme do blízkého Hoi Anu.

9. den
Hoi An
Po snídani se vydáme na dopolední prohlídku města Hoi An, které je součástí Světového dědictví UNESCO. Odpoledne se pak vydáme na nedalekou pláž.

10. den
Hoi An
Volný den na pláži.

11. den
Hoi An – My Son – Hoi An
Dnes navštívíme hinduistický chrámový komplex, který se nachází nedaleko města Hoi An. My Son byl důležitým centrem království Čampa a byl poškozen bombardováním během Války ve Vietnamu. I přes bombardování se zde však zachovalo několik staveb.

12. den
Hoi An
Volný den na pláži.

13. den
Da Nang – Ho Chi Minh – Praha
Odlet z města Da Nang zpět do Ho Chi Minhu, odkud se vydáme zpět do Prahy podle mezinárodních letenek.

14. den
Praha
Přílet do Prahy. Konec programu.
Cena zahrnuje
transporty podle itineráře
ubytování ve 3* hotelech
anglicky mluvící průvodce
strava podle itineráře
vstupy do památek podle itineráře
Cena nezahrnuje
osobní pojištění
spropitné
stravování neuvedené v programu
turistické víza
Pořadatelem tohoto zájezdu je dovolená-na-přání s.r.o., IČ 06518770.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK