Tiếng Việt

Krásy severního a středního Vietnamu

Krásy severního a středního Vietnamu, Vietnam, 17.5.2018, Snídaně

Krásy severního a středního Vietnamu starstarstar

Krásy severního a středního Vietnamu
Termín:
17.5. – 30.5.2018
Změnit termín
Délka:14 dní / nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:118319437
45 900 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Balíček se zaměřuje na krásy severního Vietnamu, jako je hlavní město Hanoj, severní hornatá oblast SaPa s prohlídkou trhu etnických menšin, dvoudenní plavbu po Světovém dědictví a zátoku Ha Long.
Stravování
Snídaně
Doprava
Letecky
Program
1. den
Odlet Praha – Hanoj
Odlet z Prahy do Hanoje podle mezinárodních letenek.

2. den
Hanoj
Přistanete na mezinárodním letišti Noi Bai v Hanoji, kde Vás přivítá anglicky mluvící průvodce a zaveze Vás do vašeho hotelu. Odpoledne Vás čeká projížďka po hlavním městě Hanoji. Večer pak budete mít čas na odpočinek na hotelu.

3. den
Hanoj – Lao Cai
Po snídani ve vašem hotelu, bysme Vám rádi ukázali hlavní kulturní místa v Hanoji. První vaše kroky povedou na náměstí Ba Dinh na prohlídku Ho Chi Minhova Mauzolea, Prezidentského paláce, Ho Chi Minhova domu a nevynecháme ani Pagodu na jednom sloupu. Po prohlídce prezidentského komplexu zajdeme do klidného Chrámu literatury, který byl první univerzitou Vietnamu a který po skoro 1000 let vychoval mnoho učenců. Další zastávku budeme mít u jezera Hoan Kiem, které opřádá dávná legenda.

Odpoledne si vychutnáme oběd v lokální restauraci a poté si užijeme projížďku na kolech po Staré čtvrti, kterou lemuje spousta obchůdků, chutí a vůní. Po večeři v místní restauraci Vás zavezeme na vlakovou stanici, kde na Vás bude čekat noční vlak do hornaté oblasti Sapa. Strávíte noc v kimatizovaném vagónu.

4. den
Lao Cai – Sapa
Po příjezdu do Lao Cai, kolem 6. hodiny ráno, Vás bude čekat transfer do horského městečka Sa Pa. V hotelu si dopřejete snídani a po ní se vydáte na procházku po malebné krajině poseté rýžovými políčky. Po cestě budete moci v každé vesnici pozorovat život místních etnických menšin a budete mít možnost rozeznat rozdíly mezi jednotlivými kmeny. V průběhu cesty se zastavíme na oběd formou pikniku a budeme pokračovat procházkou na konec údolí Sapa, které je nejkrásnějším místem v této oblasti. Po prohlídce vesničky, návrat do městečka Sapa.

Večer můžete zůstat v hotelu a odpočívat po cestě nebo se můžete vydat do centra města na místní trh. Zde je možné ochutnat množství specialit nebo si zakoupit suvenýr od místních kmenů.

5. den
Sapa – Cat Cat – Lao Cai – Hanoj
Po snídani v hotelu, půjdeme navštívit vesnici Cat Cat, domov kmenu Hmongů. Vesnice Cat Cat je jedna z nejstarších vesnic této etnické menšiny a každého uchvátí zručností jejich obyvatel.

Po návštěvě vesnice se vydáme k místním vodopádům a po cestě si užijeme krásné scenérie, které se nám naskytnou. Po prohlídce Vás jeep zaveze zpět do hotelu na oběd a check out. Po vydatném obědě zajedeme do blízké vesnice Ta Phin navštívit domov kmene Červení Dao. Poté se projdeme okolo vesnice, kde bude k vidění každodenní život lidí tohoto kmene. V podvečer Vás zavezeme zpět do města Lao Cai na noční vlak směr Hanoj.

6. den
Hanoj – Ha Long
Do Hanoje přijdete kolem 6 hodiny ráno, auto Vás vyzvedne na vlakovém nádraží a zaveze vás do restaurace na snídani. Po snídani se vydáme k zátoce Ha Long, která je pro svou nádhernou přírodu součástí Světového dědictví UNESCO. Drak klesající do moře, jak je znám Ha Long ve vietnamštině, tvoří více než 1000 malých ostrůvků stoupajících z moře. Mnoho z nich obsahuje krásné jeskyně. Po příjezdu do zátoky Ha Long se nalodíme na naši loď.

Oběd s plody moře bude servírovaný na palubě při plavbě do středu zátoky. Po obědě poplujeme kolem zátoky a vy si budete moci užít místní krásy na horní palubě nebo ve své kajutě. Potom se zastavíme na prohlídku ostrůvků Dinh Huong, Ga Choi a prozkoumáme jeskyni Sung Sot, tu nejkrásnější v zátoce. Potom se projdeme po ostrově Titop a užijeme si panoramatický výhled na celou zátoku. Po relaxu na pláži se vrátíme zpět na loď na večeři. Po večeři můžete odpočívat na palubě a pozorovat okolní lodě a ostrůvky.

7. den
Ha Long – Hanoi – Da nang
Ráno Vám nabídneme bohatou snídani a po ní se vydáme na prohlídku dalších ostrůvků a také na výlet loďkou do jeskyně Luon. Během zpáteční plavby do doku Vám budeme servírovat oběd v podobě vietnamských specialit. Po příjezdu do přístavu se vydáme na cestu zpět do Hanoje.

8. den
Hoi An
Po snídani se vydáme na dopolední prohlídku města Hoi An, které je součástí Světového dědictví UNESCO a které je kombinací několika typů architektur a kultur. Chvíli si zde připadáte jako v Japonsku, chvíli jako v Karibiku, ale podle místních trhů a života na ulici ihned poznáte, že jste ve Vietnamu. Odpoledne se pak vydáme na nedalekou pláž.

9. den
Hoi An – My Son – Hoi An
Dnes navštívíme hinduistický chrámový komplex, který se nachází nedaleko města Hoi An. My Son byl důležitým centrem království Čampa a byl poškozen bombardováním během Války ve Vietnamu. I přes bombardování se zde však zachovalo několik staveb.

10. den
Hoi An
Volný den na pláži.

11. den
Hoi An
Volný den na pláži.

12. den
Hoi An
Volný den na pláži.

13. den
Da Nang – Hanoj – Praha
Odlet z města Da Nang zpět do Hanoje, odkud se vydáme zpět do Prahy podle mezinárodních letenek. Konec programu.
Cena zahrnuje
transporty podle itineráře
ubytování ve 3* hotelech
anglicky mluvící průvodce
strava podle itineráře
vstupy do památek podle itineráře
Cena nezahrnuje
osobní pojištění
spropitné
stravování neuvedené v programu
turistické víza
Pořadatelem tohoto zájezdu je dovolená-na-přání s.r.o., IČ 06518770.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK