Tiếng Việt

Krásy jižního Vietnamu

Krásy jižního Vietnamu, Vietnam, 17.5.2018, Snídaně

Krásy jižního Vietnamu starstarstar

Krásy jižního Vietnamu
Termín:
17.5. – 30.5.2018
Změnit termín
Délka:14 dní / nocí
Doprava:letecky (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:118319279
37 900 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Objevování krás a kultur jižního Vietnamu, prohlídka moderního pulsujícího města Ho Chi Minh, zážitek v podobě podzemních tunelů vybudovaných během Vietnamské války Cu Chi, navštívení známého plovoucího trhu Cai Rang a rozlehlé Mekong delty.
Stravování
Snídaně
Doprava
Letecky
Program
1. den
Odlet Praha – Ho Chi Minh
Odlet z Prahy do Ho Chi Minhu podle mezinárodních letenek.

2. den
Ho Chi Minh
Po přistání na mezinárodním letišti v Ho Chi Minhu budete přivítáni anglicky mluvícím průvodcem, který vás zaveze do vašeho hotelu. Odpoledne vás vezmeme na první prohlídku města. Večer vám nabídneme večeři na přivítanou a strávíte noc ve vašem hotelu

3. den
Ho Chi Minh
Po snídani ve vašem hotelu začneme s prohlídkou památek města u Paláce sjednocení, který byl domovem prezidenta jižního Vietnamu během Vietnamské války. Dále si prohlédneme francouzské budovy ve městě, katedrálu Notre Dame a Centrální poštu.

Po obědě v místní restauraci na nás budou čekat pagody Thien Hau a Quan Am. Poté budeme pokračovat k pagodě Jade Emperor a k Válečnému muzeu.Prohlídku města zakončíme prohlídkou centrálního trhu, který je jednou z nejstarších budov v Saigonu a je jedním ze symbolů města. Nakoupit zde můžete různé suvenýry, textílie. Stejně tak zde můžete ochutnat speciality vietnamské kuchyně.

4. den
Den 4 – Ho Chi Minh – Cu Chi – Ho Chi Minh
Snídani budete mít ve vašem hotelu a poté se vydáme na 2,5 hodinovou cestu ke chrámu Cao Dai, do centra myšlenkového směru Kaodaismus, což je kombinace Konfuciasmu, Taoismu a Budhismu. Po příjezdu do města shlédneme polední ceremoniál, který nás zasvětí do Kaodaismu. Na chrámu, vybudovaném v roce 1920, budete moci obdivovat barevné sloupy, náboženské nástěnné malby a krásné okolní zahrady.

Po obědě v místní restauraci se vrátíme zpět do Ho Chi Minhu. Na zpáteční cestě zastavíme u tunelů Cu Chi, spletitou síť tunelů vybudovanou během Vietnamské války. Tunely byly využívány vojáky Vietcongu jako úkryt během bojů, stejně tak sloužil pro komunikaci s ostatními jednotkami a nahrazoval silnice, nemocnice, úschovnu jídla i zbraní a žila v nich většina vojáků. Po prohlídce se vrátíme zpět do Ho Chi Minhu, kde strávíte noc se vašem hotelu.

5. den
Mekong delta
Po snídani v hotelu vás vyzvedne váš průvodce a začnete v cestě na Mekong deltu, která je tepnou Jihovýchodní Asie. Po cestě vás průvodce bude informovat o životě v tomto regionu, kde je produkována skoro polovina potravin z vietnamské produkce.

Po 2,5 hodinové cestě k deltě se dostaneme do města My Tho, které je bránou k Mekongu a kde se nalodíme na loď. Lodí poplujeme po Bao Dinh, což je napůl přírodní a napůl vybudovaný kanál, kolem kterého budete moci pozorovat tradiční vietnamské domy a ovocné plantáže. Po příjezdu na pevninu si prohlédneme trh My Tho, který je znám pro svou rozmanitost a širokou nabídku různého ovoce. Následně navštívíme Želví ostrov, kde ochutnáme různé místní tropické ovoce. Na oběd vám naservírujeme tradiční kuchyni jižního Vietnamu. Po obědě budeme pokračovat projížďkou lodí po malých kanálech lemovaných vodními palmami. Po prohlídce dalších ostrůvků se vrátíme zpět do přístavu My Tho a odtud budeme pokračovat do města Can Tho.

Po večeři v lokální restauraci strávíte noc v místním hotelu.

6. den
My Tho – Ho Chi Minh
Po snídani pojedeme na ranní projížďku lodí, kde si prohlédneme místní plovoucí trh, který je plný různorodých zvuků, chutí a vůní. Po prohlídce trhu budeme pokračovat přes systém vodních kanálů k vesnici, kde se vyrábí rýžové nudle. Zde budete mít možnost prohlédnout si známý Opičí most a navštívit další plovoucí trh, kde nakupují především místní lidé různé druhy ovoce nebo zeleniny. Po plovoucím trhu se pohybují desítky lodí a každá je přeplněná některým z druhů ovoce jako jsou například banány, manga, papáje nebo ananasy. Další lodě prodávají různá vína, piva nebo nealkoholické nápoje. Po prohlídce trhu zastavíme na oběd a poté se vydáme na cestu zpět do Ho Chi Minhu. Během cesty zastavíme v oblasti My Tho v zahradě plné bonzají.

7. den
Ho Chi Minh – Da Nang – Hoi An
Přelet z Ho Chi Minhu do Da Nangu, odkud se vydáme do malebného městečka Hoi An.

8. den
Hoi An
Po snídani se vydáme na dopolední prohlídku města Hoi An, které je součástí Světového dědictví UNESCO. Odpoledne se pak vydáme na nedalekou pláž.

9. den
Hoi An – My Son – Hoi An
Dnes navštívíme hinduistický chrámový komplex, který se nachází nedaleko města Hoi An. My Son byl důležitým centrem království Čampa a byl poškozen bombardováním během Války ve Vietnamu. I přes bombardování se zde však zachovalo několik staveb.

10. den
Hoi An
Volný den na pláži.

11. den
Hoi An
Volný den na pláži.

12. den
Hoi An
Volný den na pláži.

13. den
Da Nang – Ho Chi Minh – Praha
Odlet z města Da Nang zpět do Ho Chi Minhu, odkud se vydáme zpět do Prahy podle mezinárodních letenek. Konec programu.
Cena zahrnuje
transporty podle itineráře
ubytování ve 3* hotelech
anglicky mluvící průvodce
strava podle itineráře
vstupy do památek podle itineráře
Cena nezahrnuje
osobní pojištění
spropitné
stravování neuvedené v programu
turistické víza
Pořadatelem tohoto zájezdu je dovolená-na-přání s.r.o., IČ 06518770.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK