Tiếng Việt

Cesta za poznáním Vietnamu

Cesta za poznáním Vietnamu, Vietnam, 7.5.2018, Polopenze

Cesta za poznáním Vietnamu starstarstar

Cesta za poznáním Vietnamu
Tip
Termín:
7.5. – 22.5.2018
Změnit termín
Délka:16 dní / nocí
Doprava:letecky (Vídeň)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:127588852
58 710 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Kouzlo Vietnamu od severu na jih
Popis zájezdu
Poznávací zájezd, 16 dní, hotely 2*, polopenze

PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním průvodcem CK - žádné velké skupiny!

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob.

Program lze prodloužit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

Vietnam
Byl na dlouhou dobu špatně přístupný okolnímu světu, nyní se již situace výrazně zlepšila a země ukazuje svou cizokrajnou tvář. Její popularita roste díky vlídným obyvatelům, kteří se snaží oživit vzpomínky na typicky asijskou kulturu. Jednoznačně Vietnam představuje exotickou destinaci, která ještě stále není zaplněna zahraničními turisty, díky tomu zažijete ve Vietnamu neopakovatelnou dovolenou, kde se mísí plno orientálních vůní s nedotčenou tropickou přírodou.

Hanoj
Dnešní název znamená v překladu „Město v řece“, je menší než Saigon ale mnohem krásnější. Obklopují ho koloniální budovy a spousta jezer. Hanoj je velmi bezpečným místem a kriminalita je zde nízká. Najdete zde mnoho chrámů, citadel a muzeí.

Ha Long
Ha Long je známá pro svou úžasnou mořskou scenérii, jeskyně a výbornými mořskými plody.

Vodní loutkové divadlo
Vodní loutkové divadlo se ve Vietnamu hraje už od jedenáctého století, tradice se zachovala dodnes. Uvádí se, že na nápad hrát divadlo s loutkami ve vodě přišli rolníci z rýžových polí kolem Rudé řeky při jedné z monzunových záplav. Původně šlo jen o místní zábavu vesničanů, která byla zpravidla součástí oslav konce jarní úrody nebo se hrála při zvláštních příležitostech, například na důležitých svatbách.

Hue
Hue bývalo císařské město. Oproti Hanoji i Saigonu je Hue klidné provinční město, díky svým starobylým památkám patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Kromě hradeb se zde dochovalo několik chrámů, císařská knihovna a další stavby, jako jsou císařské hrobky, stojící uprostřed háje starých a vysokých stromů.

Danang
Danang je významným přístavem a jedním z největších měst ve Vietnamu. Již ve 2. století tu vzniklo království Čampa, které trvalo až do 17. století. Unikátním památkám čamské kultury se můžete obdivovat ve zdejším muzeu, exponáty sem byly převezeny především z My Son a Tra Kieu, z bývalých center říše.

Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Hanoi: Gondola Hotel 3* | Ha Long Bay: V´Spirit Classic Cruises 3* | Hoi An: Lotus Hotel 3* | Hue: Thank Lich Hotel 3* | Ho Chi Minh City: Le Duy Hotel 3* |
Can Tho: Hau Giang Hotel 3* |

Za příplatek možnost ubytování ve 4* hotelech. Prosím kontaktujte naši CK.


Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet.

2. den - Hanoj: Přílet do Hanoje. Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič, který vás dopraví do vašeho hotelu v Hanoji. Podle příletového času můžete zbytek dne strávit buď odpočinkem na hotelu po absolvované cestě, nebo se můžete projít po okolí a začít nasávat atmosféru pravého Vietnamu.Hotel.

3. den - Hanoj: Po snídani se vydáte prozkoumat ty nejkrásnější a nejzajímavější památky Hanoje. Podíváte se do Ho Chi Minhova komplexu, který zahrnuje mimo jiné mausoleum, prezidentský palác a rozhodně vám nesmí uniknout také muzeum nebo Van Mieu – Quoc Tu Giam (tzv. chrám literatury), první císařská škola ve Vietnamu, vybudovaná v roce 1070 dynastií King Ly. Poslední zastávku si uděláte v etnologickém muzeu, které se zaměřuje na více než 54 etnických skupin rozlišovaných ve Vietnamu. Večer vás čeká tradiční představení vodních loutek, po kterém se vydáte již zpět na hotel, nocleh. Hotel, snídaně, oběd.

4. den - Hanoj / Hoa Lu (Ninh Binh) / Tam Coc / Hanoj: Po snídani se vydáte na dvouhodinovou cestu skrze malebnou krajinu a zemědělská pole, kterou dorazíte až do Hoa Lu. Po příjezdu vás průvodce provede starobylým komplexem, který býval hlavním městem Vietnamu za vlády dynastií Ding a Le. Král Dinh Tien Hoang před více než tisíci lety vybral toto město v horách jako ideální místo pro hlavní město, jelikož je toto místo bohaté na vodu pramenící v horách a je tedy ideální pro zemědělství, a zároveň je vhodně situováno k dobré obraně před případnými nájezdníky. Vychutnáte si tedy pohled na místní starobylé paláce, pagody, hrobky a pavilony z různých dynastií, ale také na úchvatné přírodní krásy, které tyto skvosty obklopují. Po obědě se vydáte na zhruba 3 hodinovou projížďku na tzv. „sampanech“ (tradiční dřevěné loďky) podél vodních cest Tam Coc, které jsou známé také jako „zátoka Halong na zemi“, což samo o sobě vypovídá o jejich unikátnosti. Vinoucí se řeka vám mimo jiné nabídne i nádherné vápencové krasy, které přímo vybízejí k focení svými nesčetnými fotogenickými místy. Navštívíte také pagodu Bich Dong, která je komplexem 3 pagod umístěných na různých úrovních zelených hor. Později návrat do Hanoje, nocleh.Hotel, snídaně, oběd.

5. den - Hanoj / zátoka Halong: Po snídani vás čeká skupinový transfer, kterým skrze malebnou krajinu dojedete až do slavné zátoky Ha Long, která nepochybně patří mezi nejpůsobivější scénické klenoty celého Vietnamu. Po tom, co se nalodíte na loď, prozkoumáte tuto legendární zátoku na vlastní kůži. Během pětihodinové plavby budete moci obdivovat malebné scenérie, stejně jako některé z 3000 vápencových ostrovů, stoupajících z čisté smaragdové vody. Vápencové krasové útvary jsou pokryté plážemi i krásnými jeskyněmi. Cestou budete mít možnost navštívit rybářskou vesnici a nahlédnout tak do života místních lidí, navštívíte také perlovou farmu. Při západu slunce si budete moci vychutnat večeři z čerstvých mořských plodů. Nocleh na lodi. Kajuta na lodi, snídaně, oběd, večeře.

6. den - Zátoka Halong / Hanoj / Danang / Hoi An: V časných ranních hodinách se můžete vykoupat v překrásné zátoce Ha Long (pokud budou vhodné klimatické podmínky). Poté se vydáte navštívit starověké vápencové jeskyně uprostřed zátoky, kde budete moci během procházky podél osvětlených cest objevovat nádherné stalagmity a stalaktity. Po pozdní snídani se vydáte zpět k pobřeží. Zde vás již bude čekat skupinový transfer přímo na letiště v Hanoji, odkud přeletíte do Danangu. Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič naší CK, který vás dále dopraví do vašeho hotelu v Hoi Anu.Hotel, snídaně.

7. den - Hoi An: Po snídani se na hotelu setkáte s vaším průvodcem a společně se vydáte prozkoumat staré město Hoi Anu. Prohlédnete si řadu velmi atraktivních a zajímavých míst, včetně 400 let starého Japonského krytého mostu, ceremoniální haly Phuc Kien, muzeum, ale také pestrobarevný místní trh. V místních uličkách budete moci všude pozorovat vlivy čínské, japonské ale také evropských architektur. Po prohlídce budete mít volno na aktivity dle vlastního přání – můžete se dále procházet městem, zakoupit si něco na místních trzích či v místních obchůdcích, nebo se vydat na pláž a odpočívat.Hotel, snídaně, oběd.

8. den - Hoi An: Volný den na odpočinek na pláži, případně vlastní aktivity ve městě a v okolí. Fakultativně je možný za příplatek výlet do My Son - zde najdete komplex náboženských památek z období Čamské říše (13.-14. století), kdy bylo město náboženským centrem. Jsou zde typické stavby z červených cihel a pískovce s velmi složitým provedením. Také tu naleznete mnoho věží postavených ochránci bohu Šivovi. Odpoledne individuální volno.Hotel, snídaně.

9. den - Hoi An / Hue: Dnes po snídani vyrazíte překrásnou cestou na sever do města Hue se zastávkou u Mramorové hory. Odpoledne vás čeká plavba po řece Perfume na tradiční dračí lodi až k pagodě Thien Mu, abyste mimo jiné navštívili hrobku krále Ming Manga či Khai Dinha. Před setměním se vrátíte zpět na hotel. Nocleh v Hue.Hotel, snídaně, oběd.

10. den - Hue / Ho Chi Minhovo město: Po snídani strávíte celý den poznáváním tohoto císařského města, začnete starodávnou obezděnou citadelou a císařským palácem, nevynecháte ani tradiční místní trh Dong Ba, kde poznáte místní výrobky a speciality a když budete chtít, možná i usmlouváte nějaké výhodné nákupy. Odpoledne vás čeká cesta na letiště a přelet do Ho Chi Minhova města, kde vás po příletu vyzvedne řidič naší CK a dopraví do vašeho hotelu. Zbytek dne volno na individuální aktivity, odpočinek či poznání nočního Ho Chi Minhova města. Nocleh.Hotel, snídaně, oběd.

11. den - Ho Chi Minhovo město: Po snídani navštívíte historické a válečné muzeum, které vám poskytne pohled na tehdejší válku zde ve Vietnamu. Pokračovat budete k některé z proslulých památek Ho Chi Minhova města jako například katedrála Notre Dame, tzv. stará pošta, válečné muzeum či Palác nezávislosti (nebo také palác sjednocení, dříve prezidentský palác). Nevynecháte ani čínskou čtvrť či chrám Thien Hau z 19. století. Den zakončíte prohlídkou vyhlášených místních trhů Cholon a Binh Tay (také Ben Thanh). Kolem 17. hod. návrat do hotelu. Volno na vlastní aktivity a poznání nočního města. Hotel, snídaně, oběd.

12. den - Ho Chi Minhovo město / Street Food: Po snídani volno na vlastní poznávání města či nákupy apod. V 17:30 vyrazíte na tradiční xe om (taxi-motorce) s průvodcem do neznámější food street Saigonu, kde vaše smysly zaplaví exotické chutě a vůně. Máte zde možnost ochutnat vietnamskou, francouzskou i čínskou kuchyni (není v ceně) a váš průvodce vám vysvětlí z čeho a jak se jídla připravují a doporučí, co byste určitě měli ochutnat. Procházka trvá cca 3 hodiny, poté vás zpět na hotel odveze opět tradiční moto-taxi. Pro zájemce je možnost odvozu klasickým taxi, které ale zabere více času a je za příplatek (na místě).Hotel, snídaně.

13. den - Delta Mekongu / plovoucí trh Ben Tre / Can Tho: Po snídani se vydáte na dvouhodinovou cestu z Ho Chi Minhova města do
delty Mekongu. Po příjezdu se na lodi pojedete podívat na plovoucí trh
Ben Tre, který je jedním z nejzajímavějších a nejvíc atraktivních míst
delty Mekongu. Na plovoucím trhu můžete sledovat místní obyvatele na
jejich malých loďkách obchodující s čerstvým zbožím a místními
komoditami. Později se lodičkou vydáte hlouběji na venkov skrze menší a
klidnější kanály. Toto bludiště stinných potoků vás jistě očaruje.
Autentický oběd si vychutnáte v místní restauraci na břehu řeky.
Součástí vašeho programu bude také lehká projížďka na kole po cestičkách
podél vesnice, rýžových políček a zeleninových sadů. Pokračovat budete
plavbou do přístavu, odkud vás čeká privátní transfer do Can Tho, srdce
Mekongu, kde přenocujete.Hotel, snídaně, oběd.

14. den - Can Tho / plovoucí trh Cai Rang / Ho Chi Minhovo město: V časných ranních hodinách vyplujete napřímo na vzrušující plovoucí trh
Cai Rang, který je jedním ze tří největších v deltě Mekongu. Můžete ho
navštívit v kteroukoli denní dobu, ale nejživěji je zde od rozbřesku do 9
hodin ráno. Malým vodním kanálem budete pokračovat do ovocné zahrady,
odkud se později vrátíte do Can Tho, kde budete moci pozorovat všední
život místních a bohatou vegetaci podél břehů řeky. Později se vydáte
zpět do Ho Chi Minhova města, nocleh.Hotel, snídaně, oběd.

15. den - Ho Chi Minhovo město: Po snídani volno do transferu na letiště, odkud odletíte zpět domů.Snídaně.

16. den: Přílet.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenka Praha – Hanoj – Ho Chi Minhovo město - Praha vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě), letenka pro místní přelet Hanoj – Danang vč. všech tax, letenka pro místní přelet Hue – Ho Chi Minhovo město vč. všech tax, ubytování ve 3* hotelech se snídaní, nocleh v kajutě tradiční lodi v zátoce Halong, privátní transfery klimatizovaným vozidlem dle itineráře, skupinový transfer Hanoj-Halong Bay-Hanoj
, program dle itineráře, strava dle itineráře, veškeré vstupy dle programu itineráře, služby zkušených, anglicky hovořících místních průvodců, povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
vízum do Vietnamu 30 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500 Kč/osoba, cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme), strava a nápoje neuvedené v itineráři, příplatek za česky hovořícího průvodce 12.000 Kč/osoba
, příplatek za velikonoční a vánoční období, spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
Stravování
13x snídaně | 10x oběd | 1x večeře
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK Arcadia Air, s.r.o., IČ 27449491.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK